spot_img
spot_img

Вартість будівельних матеріалів в річному обчисленні, в залежності від категорії, зростає в середньому на 10-15%.

Найбільше дорожчає арматура, бетон, керамоблок, утеплювач, розповіла експерт у сфері нерухомості Вікторія Берещак.

За її словами, кваліфікована праця в будівельній індустрії також збільшується в ціні зі зростанням інфляції (у березні 2021 року вона прискорилася до 8,5%) і збільшення середньої заробітної плати.

«Різкий стрибок цін на металоконструкції, зрозуміло, потягне зростання собівартості, тому як відсоток металу в будівництві досить великий, і його складова в кошторисі проекту вагома. Тим більше, що ми бачимо, як по всьому світу ростуть інфляційні побоювання. Чим дешевшим стає долар, тим сировинні товари стають дорожчими. До того ж, є певні проблеми з сировиною (обмеження з поставками або ажіотажний попит), це теж підігріває вартість», – зазначила вона.

Ціни на нерухомість перебувають у прямій кореляції зі зростанням собівартості. На останній чинить постійний тиск подорожчання будматеріалів, комплектуючих і будівельно-монтажних робіт.

Водночас, підкреслила експерт, говорити про різкий стрибок цін на нерухомість поки не доводиться.

spot_img

Слідкуйте за новинами так, як вам зручно

Підпишіться на YSPIH.COM.UA у соціальних мережах!

Нерухомість подорожчає ще на 5-7%

SmartApp

Each template in our ever growing studio library can be added and moved around within any page effortlessly with one click. Combine them, rearrange them and customize them further as much as you desire. Welcome to the future of building with WordPress.