Інструкція

1

Харчування. Здорове харчування, перш за все, зводиться до звички включати в раціон корисні продукти та відмовлятися від шкідливих. Всі дієти, крім рекомендованих лікарями, є тільки перепонами на шляху до здоров’я. Візьміть за правило заповнювати вашу тарілку тільки на 2/3 або 1/2 частини, зменшіть звичні порції. Збільште частку овочів і фруктів у вашому раціоні, віддавайте перевагу бобовим продуктам з цільно зернового борошна, нежирному м’ясу та рибі. Виключіть насичені і транс насичені жири, замініть їх  ненасиченими, моно ненасиченими і продуктами багатими омега-3.

2

Вода. Вода є джерелом життя на землі, ваше тіло майже на 90% складається з неї. Щоб вести здоровий спосіб життя, переконайтеся, що ви п’єте достатньо рідини протягом дня. Вона не тільки допомагає уникнути зневоднення, але і сприяє виведенню токсинів з організму, тому ви можете відчувати себе більш здоровим, випивши всього склянку мінералки. Візьміть за правило починати ранок і кожен прийом їжі зі склянки чистої води.

3

Фізичні навантаження. Регулярні вправи допомагають не тільки зовні тримати себе у формі, але і сприяють оздоровленню внутрішніх органів, таких як серце і легені, знижують тиск, позитивно позначаються на суглобах. При цьому мова не йде про екстремальних навантаженнях – досить витрачати в день всього 30 хвилин на піші прогулянки або робити гімнастику з ранку. Фізична активність допоможе зняти напругу, тривогу, боротися з депресією і негативними емоціями. Вправи також збільшують приплив кисню до мозку і покращують ясність розуму і пам’яті. Виділіть півгодини в день на той вид спорту, який приносить вам задоволення, і не прагніть до рекордів, а просто насолоджуйтеся плаванням, ходьбою, танцями.

4

Сон. Висипайтеся. Здоровий спосіб життя неможливий без здорового сну. Дорослій людині просто необхідно спати від 8 до 10 годин на день. Організм використовує цей час, щоб зробити «дрібний ремонт» в тому числі, щоб відновити м’язову тканину і поповнити енергетичні запаси. Хронічний недолік всього пари годин сну з ночі в ніч може сприяти збільшенню ваги, підвищеному кров’яному тиску і ослаблення імунної системи. Безсоння може викликати дратівливість, тривожність, привести до депресій і нещасних випадків через нестачу уваги.

5

Здорові стосунки. Якщо ви знаходитесь в психологічно некомфортних відносинах, впоратися зі стресом у вашому житті вам не допоможуть ні харчування, ні фізичні навантаження. Багато людей не віддають себе звіту в тому, що хворим може бути не тільки тіло чи дух, але й повсякденне оточення. Допомагаючи іншим, приймаючи допомогу від інших, ви зміцнюєте своє соціальне здоров’я, випробовуючи щоденний дискомфорт – руйнуєте свій світ. Дружні і партнерські відносини повинні приносити радість і відчуття захищеності, відповідальність перед близькими – сприяти підвищенню значимості і соціальної зрілості.

6

Здоровий відпочинок. Навчіться розслаблятися, насолоджуючись навколишнім світом. Живіть «тут і зараз» у такі хвилини, не дозволяйте відпочинку бути формальним. Якщо ви сидите в саду, оточений квітами і птахами, але ваші думки блукають навколо робітників або напружених життєвих ситуацій – це не відпочинок. Медитуйте,  слухайте хорошу музику або читайте книги, робіть все, щоб відчувати, як прекрасне життя.

7

Знайдіть собі хобі. Ставте перед собою творчі завдання, що відрізняються від щоденної рутини. Малюйте, вирішуйте кросворди, грайте в стратегічні ігри, пишіть вірші або музику. Вибрати заняття, яке не просто вам подобається, але і ставить перед вами нові інтелектуальні завдання, пробуджуючи здоровий азарт.