Після 12 років досліджень учені виявили нову властивість кави

Вживання кави може знизити ризик передчасної смерті для людей із хронічною хворобою нирок.

Такий результат отримали португальські вчені після 12 років досліджень. У ньому брали участь майже 5 тис. осіб, які страждали від ниркової недостатності.best sex toy store cheap wigs near me nike air jordan 6 retro custom football uniforms nike air max 90s cheap jordan 1 nfl pro shop custom basketball jersey shop nfl custom nfl jerseys shop jordan custom baseball jerseys best wigs for white women nfl shop coupon code cheap jerseys

Медики оцінювали щоденний рівень кофеїну що міститься в каві, чаї та інших безалкогольних напоях, а також контролювали стан здоров’я добровольців, реєструючи всі випадки смерті.

За даними вчених, ті, хто отримував 213 г кофеїну на добу, зменшили ризик передчасної смерті на 22% порівняно з тими, хто вживав менш як 28,2 мг кофеїну на добу. Ризик смерті знизився на 26% у тих добровольців, які отримували в середньому 103 мг кофеїну.

Зелена кава швидше допомагає схуднути, ніж чорна. Науковці провели дослідження з 30 добровольцями із зайвою вагою, за якими спостерігали 12 тижнів. Половина вживала звичайну каву, а друга половина – збагачену 200 мг екстракту зелених кавових зерен. В обох групах харчування не змінювалося, як і режим фізичних навантажень.