Щоб не викидати зароблені гроші на вітер, переглянете свої звички і зверніть увагу на глобальні речі, рекомендують Мізки.com.

1. Невикористані абонементи в тренажерний зал

Як правило, не всі, хто придбав абонементи у фітнес-клуб, регулярно його відвідують. Якщо ви платите близько тисячі гривень на місяць за абонемент, яким користуєтеся лише кілька разів на рік, то за весь час ви практично на вітер викинете близько 12 тисяч гривень.

Перед тим, як придбати абонемент, подумайте заздалегідь, як часто будете ним користуватися. Спробуйте пошукати дешевше, а ще краще – безкоштовні альтернативи. Наприклад, якщо у вас є велосипед, добиратися на ньому на роботу. Це послужить чудовим спортивним заняттям і збереже багато грошей.

Якщо ви вже внесли щомісячну плату за абонемент в тренажерний зал, але розумієте, що це невигідно, анулюйте договір. Врахуйте, що зробити це буде не так вже й легко, тому подумайте двічі перед покупкою абонемента. Іноді краще платити за разове відвідування.

2. Прострочена їжа

Напевно, багато хто купував якийсь продукт, проте не встигав з’їсти його до закінчення терміну придатності. З метою безпеки краще, звичайно, викидати таку їжу. Виходить, що гроші були витрачені даремно.

За даними Американської хімічної ради, середньостатистична американська сім’я щорічно викидає продуктів на суму 640 доларів. Щоб уникнути таких помилок, складайте щотижневі списки необхідних продуктів і завжди беріть їх з собою в супермаркети.

Крім того, регулярно проводьте ревізію холодильника, морозильної камери і кухонних шафок, щоб з’ясувати, що у вас вже є. Купуйте тільки необхідне найближчим часом і намагайтеся не закуповуватися заздалегідь. Адже цілком імовірно, що до кінця терміну придатності ви не встигнете з’їсти всі запаси.

3. Зайві витрати на візити в ресторани

Відвідати затишного кафе або порадувати себе вечерею в дорогому ресторані – завжди приємно. Однак часті візити в такі заклади обернуться серйозними втратами грошей.

Націнка на їжу в ресторанах може доходити до 300%. У такому випадку, якщо ви витрачаєте в ресторанах і кафе 14 тисяч гривень на рік, така ж їжа, приготована вдома, буде коштувати вам на 10 тисяч грн дешевше.

Не варто відмовлятися від походів в ресторани зовсім. Просто намагайтеся знизити витрати на такі виходи “у світ” і їх кількість, особливо якщо зараз перебуваєте в режимі економії.

4. Відсутність пенсійних відрахувань

Пенсійні накопичення забезпечать вам впевненість у власному майбутньому. Однак деякі недобросовісні роботодавці не роблять відрахувань, і працівники навіть не здогадуються про це.

Обов’язково перевірте, чи використовуються ваші гроші за призначенням. Інакше ви ризикуєте втратити зароблені власною працею кошти, які повинні піти на вашу пенсію.