Як ви зазвичай проводите свою обідню перерву? Поїдаєте нездорову їжу за своїм столом? Чи, можливо, їсте швидко, постійно заглядаючи на екран свого смартфона? Чи ви відноситесь до тих людей, які взагалі пропускають обід?

Експерти стверджують, що обід має вирішальне значення в підтримці продуктивності та підвищенні рівня енергійності. Тому нехтуючи обідньою перервою, ви завдаєте шкоди своєму робочому процесу.

Бізнес-тренер із Нью-Йорка Дейл Курав погоджується з цим твердженням. За її словами, найбільш успішні люди, яких вона знає, не проводять обідню перерву, сидячи за робочим столом. Вони використовують цей час для фізичних вправ, читання чи знайомства з іншими людьми.

Ось 15 речей, які успішні люди роблять протягом обідньої перерви.

1. Вони в думках планують свій день

Успішні люди ніколи не планують важливі зустрічі під час обідньої перерви. Однак зазвичай після обіду вони виділяють 10 хвилин, щоб переглянути свої денні цілі і розставити пріоритети.

2. Вони виходять за межі офісу

Навіть в тих випадках, коли вам здається, що потрібно працювати протягом обідньої перерви, завжди покидайте своє робоче місце — хоча б на кілька хвилин.

Це саме те, що роблять успішні люди. Та якщо вам справді доводиться працювати протягом перерви, постарайтесь хоча б змінити місце, де ви сидите.

3. Вони налагоджують контакти

Поставте перед собою ціль провести обідню перерву з іншими людьми у вашому офісі або зустрічайтесь з кимось хоча б один раз в тиждень.

“Ви точно дізнаєтесь щось нове про вашу організацію чи галузь і, можливо, навіть отримаєте кілька нових наставників чи друзів в процесі”, – стверджує Раян Кан, засновник “The Hired Group” і автор книги “Hired! The Guide for the Recent Grad”.

4. Вони займаються плануванням позаробочого часу

Скористайтесь цією невеликою перервою в роботі, щоб скласти список справ, які стосуються особистого життя
(Раян Кан)

Відчуття, що все під контролем, і добре сплановано в особистому житті, сприяє зниженню рівня стресу та допомагає краще працювати в професійному плані.

5. Вони використовують цей час, щоб справді поїсти

Багато людей просто пропускають обід, тому що зайняті, або їм здається, що вони не голодні. Але це якраз може стати причиною, щоб щось з’їсти — хоча б трішечки.

Карлі Шуна, автор статей на сайті LiveStrong.com, пояснює це так: “Завдяки тому, що людина їсть в обідню пору, її тіло перезаряджається та підвищується рівень цукру в крові”.

6. Вони свідомо обирають здорове харчування

Успішні люди їдять корисну їжу, і роблять цей вибір свідомо.

Дієтологи рекомендують бути уважними під час споживання їжі, тобто їсти повільно, оцінюючи страву.

Як зазначає Ліза Де Фаціо, експерт здорового способу життя та дієтолог, їжа з високим вмістом жиру та цукру сприяє сонливості та зниженню енергії, а це негативно впливає на вашу продуктивність.

7. Вони виконують фізичні вправи

Легкі фізичні навантаження під час перерви забезпечують приплив енергії і почуття виконаного обов’язку в другій половині робочого дня. Тож не забувайте рухатись на роботі!

8. Вони аналізують свій ранок

Обідня пора — це найкращий час, щоб оцінити прогрес, якого ви уже досягнули.

Тому витратьте час на те, щоб подумати про зроблене. Якщо у вас був важкий ранок, нагадайте собі, що ви можете натиснути на кнопку “Перезавантаження” протягом обідньої перерви і зануритись в продовження дня на позитивній ноті.

9. Вони читають

Успішні люди не проводять свою обідню перерву за читанням електронних листів чи звітів. Вони читають газети, блоги, книги, – стверджує Тері Хокетт, виконавчий директор “What’s For Work?”.

10. Вони виконують поставлені завдання

Хокетт стверджує, що нормально пообідавши, успішні люди можуть використовувати час, який залишився, для особистих дзвінків, планування зустрічей та інших справ із особистого списку.

11. Вони роблять те, що приносить їм задоволення

Успішні люди використовують час на обідню перерву для того, щоб зайнятись речами, які їм подобаються. Це може бути прогулянка парком чи шопінг.

Звичайно, кожного дня ви не зможете виділяти на це час, однак в будь-якому випадку такі заняття сприятимуть вашій продуктивності.

12. Вони відключають техніку

Використовуйте свою перерву, щоб перезарядитись, вимкнувши комп’ютер та телефон. Просто насолоджуйтесь тишею!

13. Вони думають про свою кар’єру

Під час обідньої перерви знайдіть кілька хвилин, щоб записати плани стосовно свого професійного майбутнього.

В успішних людей зазвичай нема часу на це в офісі. Тож візьміть зошит та знайдіть місце, де б ви могли записати свої думки. Потім виріште, яким має бути ваш перший крок, щоб втілити це все в реальність

Дейл Курав

14. Вони займаються практикою “мозкового штурму”

Успішні люди використовують цей час, щоб подумати над новими ідеями, концепціями, які можна застосувати в своїй діяльності або особистому житті.

15. Вони планують свій вечір

Для людей корисно подумати про те, чим би вони могли зайнятись після роботи. Адже саме тоді можна відволіктися від своїх обов’язків.