Вчися, напружуйся, насолоджуйся: 5 бізнес‑правил Ольги Гуцал

YSPIH РЕКОМЕНДУЄ

11 “спробуй”, які змінять ваше життя!

Спробуй не їсти на ніч і засинати з голодним шлунком і протягом 1-2 тижнів ти почнеш бачити легкі світлі...

Які напої подарують стрункі форми і здоров’я?

* Вода з льодом – раджу пити її впродовж усього дня через 15 хвилин після їди (холодна вода покращує...

Чому небезпечні розмови про здоров’я зі знайомими та близькими?

Кожен хоча б раз в житті чимось хворів. Хвороба створює безліч неприємностей і занепокоєння для людини, породжує негативні думки...

Три знаки Зодіаку, які не вміють любити

Астрологи назвали три знаки Зодіаку, які не вміють любити і часто розбивають серця своїм партнерам.

Маски домашні для обличчя, які допоможуть пережити прохолодний сезон

На жаль, восени наш зовнішній вигляд може погіршуватися. Або точніше, раптово погіршуватися без явних причин. Раптово починають мучити лущення,...

Успішна підприємниця розповідає про уроки, які винесла для себе після багатьох років у бізнесі

Ольга Гуцал 25 років займається бізнесом. Вона власниця компанії «Каміон-Оіл» та ювелірного салону «Абрикос». В рамках форуму SUP Day Forum 2018, організованого Спілкою українських підприємців, Гуцал виступила з лекцією «Бізнес майбутнього» – розповіла про правила, які вважає принциповими для кожного бізнесмена.

1 Не бійся

Легше й спокійніше за все нічого не робити і жити з думкою «де народився, там і знадобився». Нам вбили в голову, що ми маленькі та нікому нецікаві люди, але це не так. Світ не просто відкритий – він сидить і чекає, поки ми до нього прийдемо зі своїми ідеями, роботами, командами. Тому не треба боятися.

Для себе я виробила правило, яке допомагає мені боротися зі страхами. Я боюся висоти і темряви. Мені страшно йти по довгому коридору та вимикати за собою світло.

Я пояснила це виконробу, який будував для мене будинок, з проханням відмовитися від довгих коридорів. А він мені каже: «Яка проблема?! Вам просто потрібно зробити кнопку вимикача біля ліжка». З того часу в мене у всіх кімнатах горить світло доти, доки я не ляжу під ковдру і не вимкну його.

Це дало мені розуміння, що будь-який великий страх потрібно розбити на маленькі частини, виділити те, чого боїмося та обійти, побороти, змінити це – все що завгодно, нічого не соромно в цьому сенсі. Такий підхід допомагає рухатися далі всупереч внутрішнім страхам.

2

Не заздри

У багатьох підручниках з менеджменту написано, що бізнесмени та підприємці повинні знати все про своїх конкурентів. Бачити їх невдачі і не повторювати їх. Бачити, що у них вийшло, і використовувати це у своїй справі. Я принциповий противник цієї позиції. Мені плювати на конкурентів. Я не те щоб їх не боюся – я їх дуже поважаю.

Серед моїх конкурентів є видатні компанії: але яка мені різниця, що вони роблять?!

Я звичайна жінка, нас на землі таких 3,5 млрд. Як ви думаєте, який би у мене був шанс, якби я постійно думала, хто з них є моїми конкурентами?!

3

Вчися

Навчитися бізнесу завдяки літературі неможливо. За той час, поки книга з розумними думками та кейсами буде опублікована, світ багато разів зміниться. Швидкість зміни така, що ми не встигаємо вчитися й усвідомлювати нове.

Ми перечіплюємося і падаємо, потім піднімаємося та йдемо далі. Але часто у нас не вистачає часу навіть подивитися, об що ми перечепилися, так швидко все відбувається.

Єдиний спосіб вчитися – це слухати і дивитися. Якщо є навколо люди, розумніші та успішніші ніж ви, тримайтеся за них міцно та черпайте якомога більше інформації від них. Ніяким іншим способом навчитися ми вже не встигаємо.

4

Напружуйся

Багато людей витрачають своє життя на повільне розуміння, відтворення, узгодження, нетворкінг… Так, це теж потрібна справа, тільки не кажіть при цьому, що це частина бізнесу. Говоріть як є: «Я чотири години на день працюю і 20 відпочиваю». Ви маєте повне право – це ваше життя. Але тоді не чекайте результатів.

Для того, щоб щось отримати, потрібно піти і зробити. І робити це кожен день – з ранку до вечора

У компанії Amazon середня тривалість робочого дня керівного складу – 16-18 годин. Не тому що у них це записано в контракті, а тому що від них очікують перевищення того, за що їх найняли. Життя бізнесмена – це постійне бажання робити більше, ніж ти намітив.

5

Насолоджуйся

Уявіть собі, що гроші – це собаки, і якщо ви їх не любите – вони не люблять вас навзаєм. Гроші хочуть, щоб їх витрачали та отримували від них задоволення. На що ви їх витратите, це ваша справа, але я дуже раджу більше подорожувати. Відвідуйте нові країни, міста і не лише обходьте всі визначні пам’ятки, а дивіться, як там живуть люди. Тому що все, що навколо нас, – це бізнес.

kfund-media.com