Через закриття Бершадського медколеджу студентам пропонують переїхати до Вінниці

147

Студентів до Бершадського медичного коледжу більше не набиратимуть, про це під час постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я повідомила директорка департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович.

За її словами, кілька років поспіль заклад набирає студентів лише на бюджетну форму навчання. На контракт студентів набрати не могли. Коледж не має коштів, щоб утримувати гуртожиток, проблеми і з виплатою зарплатні педагогам.

– Місяць тому була перевірка КРУ і з’ясувалося, що заклад неплатоспроможний, – повідомила Грабович. – Ситуація коледжу плачевна. Дітей дуже мало. Ремонт проводять своїми силами.

Директорка департаменту зауважила, що у Вінницькій області діє п’ять медичних закладів такого типу. При тому, що навіть в більшій за кількістю населення Одеській області лише три таких заклади.

Між тим, проблеми із фінансуванням не лише у Бершадського коледжу. Не можуть самостійно утримувати свої гуртожитки і інші вінницькі коледжі медичного спрямування. Зокрема, відповідні звернення щодо фінансування з місцевих бюджетів зробили Могилів-Подільський і Гайсинський медколеджі.

Очільниця департаменту охорони здоров’я вважає, що п’ять медичних коледжів для Вінниччини забагато, тому Бершадський медичний коледж зроблять філіалом Вінницького медколеджу ім. Заболотного.

Студентам, які навчаються на 2-3 курсі коледжу, дадуть довчитися у Бершаді. Втім, якщо вони виявлять бажання переїхати до Вінниці, їм підуть назустріч. В такому випадку для них винайдуть місця у студентському гуртожитку.

– Ми не в змозі утримувати п’ять коледжів, – зауважила Грабович.– Три для нас, думаю, достатньо. – Але це питання часу.