З Європи можна пригнати іномарку за спрощеною процедурою лише особисто, але з умовою не продавати рік

Цьогоріч  з 1 серпня набув чинності закон, що стосується суттєвого зменшення акцизу при імпорті старих авто. Але ввозити можна лише ті транспортні засоби, які відповідають вимогам стандарту «Євро-5» та випущені не пізніше 2009 року.

Окрім того, на це рішення нашого парламенту миттєво відреагували продавці вживаних авто в Європі. Ціни на практично усі тамтешні автомобілі одразу підскочили (подеколи на кілька тисяч доларів/євро).

В ідеалі, як передбачалося цим законом, ціни на вживані іномарки мали б зменшитися на 3-8 тисяч євро, а ставки акцизного збору впасти від 2 до 28 разів.

Вочевидь, що найвигідніше ввозити автомобілі з найменшою кубатурою (об’ємом двигуна) від 1 до 1,5 літра. Для них діє найменша акцизна ставка (0,063 євро за кожен кубічний сантиметр).

Все ж такі попри те, що закон вже діє, на кордоні особливого збільшення потоку транспортних засобів немає.

Малолітражку з бензиновим двигуном об’ємом двигуна 1,2 літра з Європи можна пригнати за 75 євро.

Купити та пригнати дешеву іномарку можна винятково для власного користування і лише раз на рік. Якщо ж хтось вирішить впродовж року її продати, то доведеться розмитнювати за старими акцизними ставками.

Діятиме цей закон до 31 грудня 2018 року, а з 1 січня 2019 року в Україні буде запроваджено стандарт «Євро-6». Тоді буде дозволено ввозити іномарки, вік яких не перевищує 3-4 роки.