Вірус Коксакі, який привезли в Україну з Туреччини, вінницькі лікарі не виділяють в окрему категорію, а лікують як і будь-яке інше інфекційне захворювання.

Ознака вірусу — пухирці на кінцівках, навколо рота, зрідка — на передпліччі та статевих органах та підвищення температури тіла до 40 градусів. Найстрашніше те, що інкубаційний період у хвороби від двох до десяти днів, часом може тривати і до місяця. Починається все із погіршення самопочуття, ломоти у м’язах та різкого підвищення температури. Пізніше з’являються пухирці з рідиною, які викликають больові відчуття. Можливе збільшення лімфатичних вузлів. Супроводжується хвороба порушенням функцій кишечника — запором, зрідка діареєю.

Вірус небезпечний своїми наслідками, адже може призвести до серозного менінгіту — стрімке ураження оболонок головного мозку, яке характеризується серозним запальним процесом.

— Захворювання має різні прояви та залежить від індивідуальних особливостей організму, розповідає професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ Ірина Незгода.

Вірус передається фекально-оральним та, зрідка, повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше він вражає дітей, та дорослих вірус теж не оминає. Заразитися можна через продукти харчування, брудну питну воду, стічні води, слину, людські екскременти та брудні руки, тому варто стежити за гігієною.

— Є у нас багато випадків захворювання: і завозні (з Туреччини), і коли уже заразилися тут,розповіла пані Ірина.

Лікують захворювання симптоматично: терапію проводять відповідно до клінічної форми, лікарі підбирають індивідуальний підхід. — Дивимося по ситуації чи збивати температуру чи призначати інфузійну терапію, специфічного лікування немає, — зазначила професор.