У м. Бар пройшла Всеукраїнська науково-історична конференція

60

У м. Бар пройшла І Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовні скарбниці Поділля», яка присвячена 260-річчю Успенського собору м. Бар та 130-річчю загальноцерковного прославлення Барської чудотворної ікони Божої Матері.

Конференція проходила по секціях. У роботі богословсько-педагогічної секції взяв участь митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, у роботі історичної секції – митрополити: Вінницький і Барський Симеон та Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

«Родзинками» конференції окрім доповідей світських поважних вчених-істориків і дослідників стали виступи керівника історичного відділу Вінницької єпархії УПЦ ієрея Назарія Давидовського, а також гостя з Києва – протоієрея Андрія Дудченка. Останній між іншим презентував духовну літературу, яка видана за сприяння Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Воолодимира. Безумовно жвавий інтерес в усіх учасників викликала доповідь відомого богослова і вченого архімандрита Кирила (Говоруна), котрий спілкувався з аудиторією за допомогою Скайпу з США, де о. Кирил зараз займається викладацькою і науковою діяльністю.

По завершенні роботи у секціях відбулося пленарне засідання, яке проходило у Барському районному центрі дозвілля. Завершив цей наповнений подіями день концерт, у якому виступили місцевий церковний хор Свято-Успенського собору, а також заспівали пісень священики Агафагел і Назарій Давидовські та Ростислав Рябий.

Фрагменти з концерту закриття конференції “Духовні скарбниці Поділля”

Учасники Всеукраїнської конференції молились за Божественною літургією, яку очолив митрополит Симеон.
В Успенському соборі відбулася Божественна літургія, яку звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні митрополитів: Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта та Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра. У богослужінні взяли участь благочинні Вінницької єпархії, духовенство Барського району і учасники конференції у священному сані.
По завершенню Літургії митрополит Симеон звернувся з вітальним словом до присутніх у храмі. Його Високопреосвященство подякував владикам, котрі прибули на урочистості.
Також владика Симеон відзначив нагородами керівників району і м. Бар. Медалями святого рівноапостольного князя Володимира були відзначені голова Барської районної державної адміністрації Володимир Саволюк, голова районної ради Михайло Піддубний та Барський міський голова Артур Ціцюрський.
Як підкреслив митрополит Симеон, керівники місцевої влади були удостоєні нагород за сприяння розвитку духовності у регіоні, підтримку освітніх, культурних та соціальних проектів, які організовує у регіоні Православна Церква.

Архієрейськими грамотами та подяками Вінницької єпархії за організацію науково-практичної конференції, присвяченої історії православних святинь, митрополит Симеон нагородив організаторів заходу.

Після закінчення Божественної літургії, відвідали Барську районну бібліотеку. Гості оглянули рідкісні книги, які знаходяться у фонді бібліотеки і залишили записи у книзі почесних гостей.

Свої відгуки і підписи у книзі поставили митрополити: Вінницький і Барський Симеон, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Владика Олександр також передав директору бібліотеки твори Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), видані Фондом Пам’яті спочилого Предстоятеля УПЦ. Митрополит Олександр, котрий є духівником фонду, зауважив, що цим першим символічним кроком розпочинається співпраця між Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Барською районною бібліотекою.

Учасники конференції відвідали також Барський районний історичний музей та оглянули тимчасову експозицію світлин, присвячених будівництву Барського жіночого монастиря та перенесенню Барської ікони Божої Матері у відроджену обитель.

Архієреї та учасники конференції відвідали також Барський римо-католицький жіночий монастир сестер бенедиктинок-місіонерок. Монастир має складну історію. Побудований як католицький монастир, пізніше він був закритий, згодом переданий православним. Довгий час тут був православний Свято-Покровський монастир, серед святинь якого головною була Барська чудотворна ікона Божої Матері. Потім настали часи безбожного лихоліття, і обитель була закрита. В роки незалежності України знову передана Римо-Католицькій церкві.