Які зміни чекають на українців з 1 січня 2018 року

341

З 1 грудня в Україні вступають в силу нові правила судового процесу, безвіз з АОЕ, збільшується розмір аліментів, розширюється використання електронного підпису, а губернаторів буде тепер призначати сам Президент.

Вступає в силу судова реформа. В Україні починають діяти нові правила судового процесу. Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”. Норми закону розширюють методи судового захисту, забезпечують відкритість і прозорість судового процесу, розумні строки розгляду справ в суді. Законом також передбачено впровадження системи «електронного суду».

Безвізовий режим між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами. У грудні вступить в силу нота про скасування віз для українців, які планують відвідати ОАЕ. З 1 грудня українці зможуть вільно подорожувати ще в одну країну.

Загиблих під час Революції Гідності прирівняли до учасників бойових дій. Вжито заходів щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих при цих подіях. Президент підписав закон “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Документ також замінює в офіційному використанні термін “Велика Вітчизняна війна” на “Друга світова війна”.

Підвищиться прожитковий мінімум. З 1 грудня, згідно з бюджетом на 2017 рік, підвищується прожитковий мінімум: для дітей віком до 6 років – до 1492 грн, для дітей у віці від 6 до 18 років – до 1860 грн, для працездатних осіб – до 1762 грн, для осіб, втратили працездатність, – до 1373 грн. Відповідно, збільшаться і соціальні виплати, прив’язані до розміру прожиткового мінімуму. Наприклад, виплати одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на поховання.

Збільшаться пенсії з інвалідності. Також з 1 грудня зростуть виплати українцям з інвалідністю та особам, які здійснюють догляд за інвалідами. Всього перерахують 10 видів виплат з інвалідності, які прив’язані до прожиткового мінімуму.

Зростуть ціни на газ. З 1 грудня Нафтогаз буде продавати газ для промисловості за ціною мінімум 9019,2 грн, це на 2,4% більше, ніж листопадова ціна за газ. Для українців це означає чергове підняття цін на продукти.

У Генпрокуратури відібрали частину прав. Тепер розслідуваннями проти чиновників і антикорупціонерів буде займатися окреме відомство. Виключно слідчі Державного бюро розслідувань мають право розслідувати злочини, вчинені колишніми президентами; вищими державними чиновниками; членами Центральної виборчої комісії; депутатами Верховної Ради; керівництвом ГПУ; головою Національного банку; суддями та правоохоронцями.

Школи зобов’язані публікувати повну фінансову звітність. Згідно з новим законом про освіту, який вступив в силу, керівництво шкіл повинно звітувати не тільки щодо отриманих державних коштів, а й про отримання благодійних внесків батьків. У грудні заплановано проведення моніторингу, як виконується ця частина закону.