З 1 лютого 2018 року в Україні набирають чинності нові вимоги до якості продаваного на заправках автогазу. Новий стандарт ДСТУ EN 589 до: 2017 вводять в рамках гармонізації українського законодавства з нормативами Європейського союзу.

Перевіркою якості автогазу на АЗС займеться Держекоінспекція та Держспоживінспекція, які наділені, зокрема, правом зупинити роботу об’єкта або вилучити товар з обороту, в разі, якщо він несе серйозну небезпеку громадським інтересам.

Де взяти якісний газ

Нові вимоги до якості газу не на жарт розбурхали вітчизняний паливний ринок. Справа в тому, що до недавнього часу в Україні якість автогазу визначалося радянським ГОСТом, розробленим для газу для комунально-побутових потреб.

Новий стандарт встановлює чотири принципові критерії:

  • два якісних параметра: октанове число і наявність вільної води (не допускається);
  • для навколишнього середовища – вміст сірки;
  • для техногенної безпеки – тиск насичених парів.

В прес-службі WOG повідомили, що 75% газу, що реалізується на заправках – це імпорт. До нас його везуть найбільше з Росії (перше місце за обсягами) Білорусі та Казахстану. Частину, що залишилася чверть обсягів виробляють на вітчизняних заводах.

При цьому тільки білоруський газ “з коліс” відповідає вимогам нового стандарту. Там вже давно діють подібні параметри якості як у нас, а тому білорусам турбується не варто.

А ось газ виробництва українських заводів не відповідає новому стандарту. Але виробники вже ведуть комплексну роботу по приведенню виробництва до вимог стандарту, щоб отримувати на виході якісний газ.