Здається, що «Щедрик» спустився із небес. Срібним передзвоном упав на пюпітр талановитого композитора, розсипався яскравими намистинками по клавішах фортепіано і стоголосо, світло, чисто і радісно зазвучав!

28 листопада до місця народження «Щедрика», з’їхалися учителі української мови та літератури, учасники квесту «Де народився «Щедрик?».

На початку подорожі мовознавців привітали Соловей Н.ЗХмелевський Ю.М, який зачитав свою поезію, зокрема «Сон» (на мотив «Щедрика» М.Д.Леонтовича), відмітив, що саме у Тульчині народилися найвідоміші шедеври Леонтовича. У нашому місті великий композитор творив свого «Щедрика». Кошелап С.В. – додала, що музика – душа народу, а душа нашого народу світла, щира і щедра, така, як «Щедрик».

І ось перша зупинка – «Діти і Леонтович».

Учасники квесту завітали у дитячий садочок № 5 (зав. Гаврилюк Л.С.). Тут «Щедрик» тепло торкався маленьких сердець. Діти під керівництвом талановитого педагога-музиканта Білик С.О. вчилися зазирнути у світ музики: слухали твори Миколи Леонтовича, ловили настрій музики, співали, танцювали, імітували гру на сопілочці, видзвонювали малесенькими дзвіночками у такт «Щедрика». Музика великого композитора грайливо і сонячно наповнювала дитячі душі.

Друга зупинка – «Леонтовича слава лине над світом».

Гостинно учасників квесту вітали у НВК ЗШ І-ІІІ ст. №3 – гімназії м.Тульчина (директор Швець В.І.). Святкова зала підхопила мелодію «Щедрика». Глядачів зачаровували рухи танцювальної композиції. Поетичне слово про композитора перегукувалося із піснями, музикою славетного генія. Ведучими заходу були вчитель англійської мови Дебелов С.С. та учениця 11 класу Юрківська Дар’я.

Підготували захоплююче дійство: заступник з виховної роботи Марчуківська Л.Г., педагог –організатор Грибанова К.П., вчитель музики Шиманська Л.П.

Даний заклад брав участь і у святкуванні Дня вулиці М.Леонтовича.

Третя зупинка – «Тульчин в долі Леонтовича»

Освітяни відвідали музей Миколи Леонтовича. Тут пахло давниною, душевною простотою, витонченим смаком і високою культурою. Здавалось, було чути, як плакала фісгармонія великого композитора, а клавіші мовчазного піаніно трепетно чекали на народження чарівних мелодій народних пісень, які колись митець одягнув у золоту оправу, і вони стали перлинами народної культури. Але трагічно обірвалось життя Леонтовича, підступно, по-звірячому було вбито генія. Про це та багато цікавого повідала присутнім науковий співробітник краєзнавчого музею Порожня Г.В., яка провела нас залами музею, допомогла відчути атмосферу, що панувала тут майже століття тому.

Четверта зупинка – «Тут звучала його музика, тут зростали його вихованці».

Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.- ліцей з ПФВП свято береже світлу пам’ять про творчий талант композитора. Колись у стінах цієї школи творилося диво: даний Богом талант учитель щиро віддавав учням. Микола Леонтович у серці носив велику любов до музики. Він дихав музикою. Вона була небесною і земною, була та музика чарівною і вічною. Саме це змогли передати у своїх виступах вихованці ліцею, хоча перед нами були спортивної статури юнаки, але слово про музиканта, пісні вихованців говорили: перед нами нащадки славного земляка, які захистять Вітчизну і збережуть славу Леонтовича.

Підготували захід Фадєєва Л.А., Кушнір В.В., Козодуб Л.М., Богачук Л.В., Малярчук В.О. Наталя Погребняк (вчитель зарубіжної літератури) у вінок композитору – земляку вплела свою поезію.

Учасники квесту доїжджають до п’ятої зупинки – «Зорепад талантів».

Це музична школа – казковий острівець у місті Тульчині. Тут талановиті чарівники викладачі під керівництвом директора Левченка В.Ф. невидимим смичком відчиняють дитячі серця , засівають їх красою. Лауреати обласних міжнародних конкурсів, володарі гран-прі, юні концертмейстери, лауреати всесвітніх премій, народні оркестри відкривали перед глядачами свої таланти, дарували чарівний світ музики.

Ідея організувати вокально-хорову студію у Тульчині належить Миколі Леонтовичу. Викладачі ж музичної школи продовжують гарні традиції великого митця і сьогодні. Майстерно виконані музичні твори свідчили про талант юнаків і дівчат, про їх велику любов до рідної землі, до родини, до України.

Із заключним словом звернулася Н. З. Соловей до учасників квесту, яка наголосила:    – “Поки житимуть та творитимуть чудові знавці своєї справи, доти слава українського слова, пісні не згасне в душах українців”.

Організаторами квесту були заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Поваляєва А.А. та методист відділу освіти Тульчинської РДА Соловей Н.З.