25 березня 2017 року в приміщенні Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ проведено семінар з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій, зумовлений Постановою Кабінету Міністрів від 16 березня 2017 року №231, яка вступає в силу з 8 травня цього року.

На семінарі було обговорено питання щодо сфери застосування РРО як засобу реєстрації та обліку операцій з готівкою. На відміну від багатьох розвинених країн, де основний оборот грошей відбувається в безготівковій формі, в Україні левова частка грошей “ходить” в готівковій формі. Рух готівки дуже складно відслідковувати і контролювати, що створює можливості для корупції, контрабанди, заниження реальних оборотів бізнесу тощо.

Ключовим моментом доповіді провідного спеціаліста фіскальної служби району Аліни Чорноморець – це поширення застосування РРО на продавців “технічно складних побутових товарів”: побутової техніки, комп’ютерів, смартфонів та іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу господарюваня, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні. Клієнту повинен видаватися фіскальний чек, який підтверджує факт прийняття оплати (або повернення грошей) і права його як покупця. Якщо ж готівкової оплати немає (наприклад, клієнт отримує рахунок і оплачує його безготівково), то застосування РРО не потрібно.

Розглянуто докладно усі групи товарів згідно УКТЗЕД, під час продажу яких необхідно застосовувати РРО. Важливо пам’ятати – що реєстратор розрахункових операцій застосовується суб’єктом господарювання на усі структурні підрозділи (об’єкти торгівлі) та на весь наявний товар.

Як вибрати, купити та зареєструвати РРО, під час семінару розповів преставник ТОВ «ВТІ-сервіс» та наголосив, що вибір конкретної моделі залежить від бізнес-процесів, кількості покупців та облікової системи суб’єкта господарювання. Надав список касових апаратів та фіскальних реєстраторів, дозволених до реєстрації та використання в Україні, згідно Державного Реєстру РРО України.

Під час заходу також були обговорені питання щодо деклараційної кампанії – 2017, яка стосується кожного пересічного мешканця району, у разі отримання ним у 2016 році доходів, з яких не було сплачено податку.