Село Михайлівка Тульчинського району має новий водогін

1261

Виконуючи соціальні зобов’язання, ТОВ «Вінницька птахофабрика» допомогла громаді Михайлівки вирішити проблему з водопостачанням. 

Відсутність якісної питної води у Михайлівці  Тульчинського району –  одна із давніх і найболючіших проблем. А без води досить складно прожити в селі, ані їсти зварити, ані худобу напоїти, ані город полити. Місцевій школі доводилося бідонами воду возити з колодязя, щоб зварити їсти школярам. Але спільними зусиллями сільської громади та інвестора –  ТОВ «Вінницька птахофабрика»  у Михайлівці збудовано новий водогін і невдовзі селяни матимуть  воду в своїх домівках.

Сільський голова  Віталій Ніколаєнко лише нещодавно і вперше обраний очільником села і має велике завзяття, щоб змінити життя односельчан на краще. Розповідає, що проблем вистачає, але в першу чергу вирішили громадою взятися за воду, бо без неї ніяк.

«Селяни організувалися в кооператив і зібрали свою частину коштів. Їх вистачило лише на проектну документацію. Також взяли участь в українсько-швейцарському проекті DESPRO і виграли грант. Але й цих коштів було замало. Потрібно було пробурити свердловину, облаштувати санітарну зону, встановити насоси, провести до них нову електромережу, встановити нову водонапірну вежу та купити труби для самого водогону», – розповідає сільський голова.

Але у селі є інвестор – ТОВ «Вінницька птахофабрика», саме до неї по допомогу звернулися селяни. Підприємство надало допомогу, завдяки якій будівництво водогону вже майже завершено. Виділили близько 600 тисяч гривень на придбання матеріалів, підсобили з технікою та аналізом потужності водозабору свердловини.

«Я від всієї громади хочу подякувати керівництву «Вінницької птахофабрики» за підтримку села в надзвичайно важливій для нас справі, забезпеченні питною водою. Самі б ми не впоралися. От і вчора звернувся з листом до директора ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігоря Лещенка, щоб допомогли встановити нову водонапірну вежу. Як бачите, він пішов нам на зустріч, надав кран і робітників, і сьогодні вежа вже стоїть», – зазначив Віталій Ніколаєнко.

Будівництво ведеться швидкими темпами. Розпочали роботи 20 серпня і на сьогодні водогін майже готовий. Прокладено 16 кілометрів труб по вулицях села. Зроблено свердловину глибиною 80 метрів, яка за попередніми висновками даватиме 12 кубів води на годину. Цієї кількості для потреб села буде достатньо. Навколо свердловини збудовано гарну санітарну зону. Вода подаватиметься до водонапірної вежі, а далі по домівках селян.

«Вже подали заявки на підключення води 170 сільських садиб. Не відмовили нікому, а пільговим категоріям населення, зокрема учасникам АТО під’єднуємо воду за пів ціни. Зараз лише з’єднаємо всі комунікації і можна подавати воду», – каже Віталій Ніколаєнко.

За словами сільського голови, проблем в селі ще вистачає, і освітлення потрібно робити, і ставок почистити та поглибити. Але якщо є небайдужа ініціативна громада і такий потужний інвестор в селі, як ТОВ «Вінницька птахофабрика», що готовий допомагати у вирішенні проблем, то разом можливо змінити життя у Михайлівці на краще. Адже, як відомо, під лежачий камінь вода не тече.

vn.presspoint.in.ua