На Вінниччині штрафуватимуть за спалювання листя

76

На Вінниччині за спалювання листя доведеться платити. Штрафи виписуватиме муніципальна поліція. Паліям листя загрожує покарання від 340 до 1360 грн.

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.

Кілька років поспіль у Вінниці проводиться активна роз’яснювальна робота з приводу того, що спалювати гілля та листя заборонено, що це забруднює зовнішнє середовище та завдає шкоди здоров’ю. Спеціальні інформаційні листівки розповсюджують на території приватного сектору. У дні, визначені для вивозу твердих побутових відходів (ТПВ), працівники КУП «ЕкоВін» забирають опале листя разом із сміттям. Хазяйновиті мешканці приватного сектора отримують користь з опалого листя. Вони складують його в компостерні ями, і через певний період воно перетворюється на добриво, яке можна використовувати на присадибній ділянці.

«Не зважаючи на те, що вінничани мають альтернативу спалюванню листя, цієї осені у Вінниці знову починають горіти багаття, а в повітря підіймаються клуби диму. Окрім того, що це заборонено Правилами благоустрою та санітарного стану м. Вінниці, спалювання завдає шкоди здоров’ю вінничан. Тому Муніципальна поліція відстежує такі випадки і складає відповідні протоколи про адмінпорушення. Паліям листя загрожує штраф від 340 до 1360 грн. Крім того, протоколи можуть оформляти й на підставі виявленого згарища, яке залишається після багаття. З початку жовтня у Вінниці складено 19 протоколів за спалювання листя», – каже заступник начальник комунального підприємства «Муніципальна поліція» Віталій Чигур,” – йдеться у повідомленні міськради.

Вінничани можуть оперативно повідомляти про випадки спалювання листя на «Цілодобову варту» за багатоканальним номером «15-60», 65-15-60, 60-15-60 та
(0800) 60-15-60».