Кредитування для молоді під 7 % річних повертають на Вінниччину

82

Пільгове кредитування на житло для молодих сімей може повернутися, якщо за прийняття відповідної програми проголосують депутати під час чергового пленарного засідання сесії облради 28 вересня.

Дана програма розрахована на 5 років — з 2108 по 2022 роки. Скористатися нею можуть молоді сім’ї, одинокі молоді громадян віком до 35 років, учасники антитерористичної операції та члени їх сімей, педагогічні та науково- педагогічні працівники, держслужбовці та працівники бюджетної сфери. Ці особи можуть отримати кредит на будівництво чи придбання житла під 7% річних. Якщо у родини є одна дитина відсоткова ставка становить 3% річних. Якщо двоє і більше дітей — сім’я звільняється від виплати відсотків за кредитом.

На реалізацію програми залучаються кошти обласного та місцевих бюджетів. Всього на 5 років для реалізації програми потрібно 210 мільйонів гривень. З них 36,2 мільйони мають виділити з обласного бюджету і майже 145 мільйонів — з районних та місцевих бюджетів.

Хоча, варто відзначити, що шлях цієї програми був не таким уже й легким. На попередню програму з обласного бюджету за усі п’ять років не виділялося ні копійки. Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський наполягав, що система відбору кандидатів є непрозорою. Відтак програму мали доопрацювати.

— Якщо ми так швидко змогли пройти шлях від підготовки програми і до її подачі на розгляд депутатів, знайшовши при цьому розуміння у членів бюджетної комісії, то, думаю, у всіх зацікавлених сторін є розуміння і вона повинна бути фінансуватись. Говорити про місцеві бюджети ще зарано, бо ситуація скрізь нерівномірна. Не всі очільники органів місцевого самоврядування розуміють необхідність прийняття у себе та фінансування такої програми. Однак, ми будемо спілкуватися із тими категоріями осіб, які підпадають під цю програму — це учасники АТО, молодь — щоб вони стимулювали у цьому напрямку свої органи місцевого самоврядування. Наразі працюємо із Вінницею і бачимо, що зацікавленість у програмі є, — прокоментував ситуацію Директор Вінницького регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Руслан Мельник.