Голова Тульчинської РДА судиться із селянами Тульчинського району

295

До редакції газети “33-й канал” звернулись активісти із Тульчинського району. За їхніми словами, голова райадміністрації Микола Підболячний подав на них у суд за активну громадянську позицію.

Перше засідання відбудеться вже 28 вересня у Вінницькому міському суді. Що ж насправді стало причиною позову — розбирались наші кореспонденти.

– Я родом із Житомирщини. До Заозерного із чоловіком та дітками переїхали у 2009 році, коли у державі була економічна криза. Надіялись, що робота на птахофабриці покращить матеріальне становище. Я за спеціальністю вчитель початкових класів, тому влаштувалась на роботу у дитячий садочок. Чоловік пішов на птахофабрику. Там, де центральний офіс у Ладижині, будував дев’ятиповерхівку, – каже активістка Оксана Базилюк. — Після того його від фабрики перевели слюсарем-ремонтником у гараж. Але, проживши на Вінниччині кілька років, ми зрозуміли, що насправді маємо зовсім не таку гарну картинку, яку нам показували. І вже зовсім скоро у Тульчинському районі житимуть не люди, а тільки одні кури. Мій чоловік звільнився із птахофабрики, адже умови праці були незадовільними.

Ще раніше, коли ми були на зустрічі із директором птахофабрики, він казав, що мають будувати біогазові заводи потужністю 26 мегаВат. Таких у світі немає. Це просто монстри будуть. І коли ми від екологічного центру дізнались, чим це загрожує нам, обурились. Так, біогазові заводи – це добре. Але тільки тоді, коли вони в невеликій кількості. Крім того, нас обурює інформація про начебто одностайну підтримку цього будівництва. А насправді громадські слухання щодо погодження будівництва біогазового комплексу у безпосередній близькості до населених пунктів проводились з порушеннями. Знову, як і в будівництві курників, застосовуються махінації. Біогазовий комплекс взялись зводити на землях Василівської громади, яка відноситься до Заозернянської сільради. На громадських слуханнях мали точно показати схему розташування майбутнього заводу. Але цього не було. Люди проголосували невідомо за що. До речі, за цим фактом вже відкрито кримінальне провадження.

У лютому 2017 року ми проводили мітинг поблизу Тульчинської РДА проти незаконного будівництва будь-яких об’єктів птахофабрики. І там був створений оргкомітет з протидії незаконному будівництву. До нього увійшли житель Клебані, двоє із Заозерного, самооборонівець та представник громади Тульчина. Протокол мітингу склали і занесли очільнику Тульчинського району Миколі Підболячному. Та найбільше вразило те, що сам голова подав на нас, чотирьох активістів, до суду. Із невідомих причин чомусь оминув п’ятого, який, як і всі, ставив свої підписи під всіма зверненнями до різних інстанцій.

Чим ми насолили керівнику Тульчинського району?

У зверненні ми написали, що складається враження, ніби Микола Підболячний відкрито лобіює інтереси Косюка. І ось він з цим незгодний і вимагає спростування. Вибачте, але ми ж нічого не стверджуємо. Ми тільки по діях чиновника написали свою думку. Хоча раніше неодноразово просили у голови Тульчинської РДА, щоб він надав план будівництва пташників у районі.

Але він ігнорував це прохання. Більше того, тричі цей лист повертав назад мені. Перше судове засідання призначене на 28 вересня у Вінницькому міському суді. Чи віримо ми в справедливий вирок? Ні. Але хочемо, щоб саме він, а не його представники, були присутні на засіданні. Аби показати вінницькій громаді, як наші держслужбовці замість своїх обов’язків судяться із неугодними активістами.

Голова Тульчинської райадміністрації Микола Підболячний ситуацію коментувати відмовився.

– Я зараз перебуваю у відпустці і ніяких коментарів не даю, – сказав він.

Що ж, сподіваємось після відпустки почути точку зору держслужбовця на дану ситуацію.

Нагадємо, що у лютому 2017 року жителі Тульчинського району провели мітинг проти будівництва курників “Зернопродукта МХП “Наша Ряба” по якому було відзнято відео сюжет.