Де заробити влітку на сезонних роботах

851
Оптимальний варіант роботи для підлітків на літо – роздача листівок

В основному, сезонну роботу пропонують у містах

Українські сайти пошуку роботи нині фактично переповнені пропозиціями із сезонним працевлаштуванням. Вакансій, порівняно з минулим роком, побільшало чи не втричі. Більше стало роботи і для студентів, хоча сезонна робота – це не лише підробіток для молоді. До того ж зарплатня, наприклад, у сфері послуг коливається від 2 тисяч гривень в офіціанта і до 10 тисяч гривень у кухаря (нині особливо популярними є вакансії піцеола – кухаря, котрий готує піцу). Та й досвід і вік претендентів – абсолютно різний.

Левова частка запропонованих вакансій у столиці. Слідом за Києвом роботу на літо пропонує Харків. Можна знайти сезонний підробіток і у Дніпровській області. Найбільше пропозицій на ринку – у сфері продажів та торгівлі.

Хочете підзаробити – їдьте у «Буковель»

За словами М. Кобєлєвої, нині є багато вакансій з наданням житла та можливістю переїзду в іншу область. Найчастіше пропонують фізичну роботу. Зараз популярні будівельні вакансії в Одесі, Києві, раніше були ще у Харкові. Ці міста влітку активно забудовуються, тому є потреба у додатковій робочій силі. Однак і тут варто бути обережним, аби не потрапити на гачок пройдисвітів, оскільки є чимало випадків, коли будівельники все літо працюють, як виходить в кінці, задурно.

– Кілька років тому поїхав на заробітки на південь країни, – розповідає буковинець Іван Стартійчук. – Все літо гарував, а коли прийшла пора їхати назад, будівельникам просто сказали, що грошей не буде. І як після цього вірити хоча б комусь?

Тому щоб уберегтися від шахраїв, краще не їхати будь-куди, з надією, що робота знайдеться. Краще звернутися до центру зайнятості.

Забезпечують роботою, особливо активну молодь, і гірськолижні курорти.

– Наприклад, у «Буковелі», «Мигово» набирають працівників за вахтовим методом. Тобто людина два тижні працює, і два тижні відпочиває вдома. І так чергується. При цьому працівників забезпечують житлом, інколи навіть харчуванням. Якщо не харчують, то можуть збільшувати платню, аби людина змогла прохарчуватися на період роботи за ці кошти, – зазначає М. Кобєлєва. – Набирають менеджерів, адміністраторів з туризму, супроводжуючих екскурсії, покоївок.

Зарплата у працівників на курортах дещо вища – стартує від 2,5 тисячі гривень. Але до персоналу відповідні вимоги. Якщо це менеджер чи адміністратор, то бажано, аби він хоч на початковому рівні знав іноземну мову. Адже робота з кращим заробітком потребує і більших навиків.

Ближче до тепла і сонця

Для охочих поєднати приємне з корисним – і на морі побувати, і підзаробити – є теж безліч варіантів. Зарплати, щоправда, не надто високі, однак вода і сонце це може компенсувати.

Скажімо, покоївкам у  готель на узбережжі Азовського моря за місяць пропонують 1,5 тисячі гривень, дитячому аніматору в таборі – від 1,5-2 тисяч гривень. Рятувальникам, черговим біля басейну і медпрацівникам на морі пропонують від 2 до 7 тисяч гривень за місяць.

Можна влаштуватися у приморському ресторані кухарем (від 4 до 8 тисяч гривень), різноробочим (від 5 тисяч гривень) та навіть сантехніком (у середньому – 5 тисяч гривень).

Реалізатори їди на пляжі отримують щоденну плату (до 300 гривень). Те ж і з вуличними художниками.

Не лише на курортах, але і в будь-якому місті у літній період більшає продавців води, фруктів, морозива тощо. Їм пропонують до 3-4 тисяч гривень у місяць, хоча інколи зарплату нараховують щоденно.

Заробити можна…у сусідньому селі

В основному, сезонну роботу пропонують у містах. Та якщо говорити про сільськогосподарські райони, там робота теж є, але потребує значного фізичного навантаження. Набирають людей на прополювання, просапування, обробіток дерев.

Є тимчасові вакансії і у квітникарів. Вони потребують продавців рослин, помічників озеленювачів і ландшафтних дизайнерів. Зайнятість обіцяють до середини червня. Помічникам флористів і ландшафтних дизайнерів потрібно буде робити всю чорну роботу – від миття брудних садових інструментів до догляду за рослинами. Але за бажання новачок може освоїти головні ази професії. Полюс заробити від 100 до 200 гривень у день.

У садах також є робота. Різноробочих запрошують на 2-4 тисячі гривень на місяць, деякі обіцяють платити навіть 7 тисяч. Однак сезон тут не обмежується літом – одні роботодавці шукають працівників до середини літа, інші – до середини осені.

Якщо говорити про фабрики у місті, то роботодавці надають перевагу постійним працівникам. Однак є, наприклад, товариство «Розма», де беруть працівників на сезон. Але, за словами М. Кобєлєвої, там сезон залежить від замовлення – коли є, тоді сезон. Молоді така робота не надто цікава.

Однак Українці дедалі частіше надають перевагу роботі за кордоном. Кажуть, в Україні заробити пристойну суму за літо нереально. А за межами країни хоч теж нелегко, та за тяжку працю можна отримати гарну винагороду. Найбільш затребуваною виявилася позиція збирача ягід та овочів. Наприклад, у Польщі можна збирати чорницю, салат або полуницю. Умови роботи не найпростіші, однак зарплатня, як кажуть заробітчани, досить висока. Шукають також покоївок,  адміністраторів у готелі, кухарів, помічників на кухню, посудомийок, прибиральників у супермаркет, будівельників та інших. Зарплатня різна, і може коливатися від 10 до 25 тисяч гривень у місяць.

За матеріалами pogliad.ua