Через постійний рух багатотонників МХП селяни перекрили дорогу

115

В селі Оляниця Тростянецького району Вінниччини протестували проти руйнування будинків по центральній вулиці. Селяни скаржаться, що багатотонний транспорт, який рухається цією дорогою та спричиняє такої сили вібрацію, яка й викликає тріщини на стінах і фундаментах.

Тому вони й перекрили дорогу. Про це повідомила депутатка Тростянецької райради Людмила Вдовиченко.

– Це вже просто крик душі! Ніхто нічого не хоче робити і нам допомагати. Є такий будинок, що його вже й ремонтувати неможливо. Треба розібрати по цеглинці та звести новий. Бо там такі тріщини, що небо і сонце видно, – запевняє депутатка. – На центральній вулиці є 30 будинків, і усі потребують ремонту. До кого ми тільки не звертались, усе марно. Тому вчора вийшли на протест. Але до нас ніхто не приїхав з МХП (“Миронівський хлібопродукт”). Адже в основному їх фури розбивають дорогу і нищать наші будинки.

Проте, керівник підприємства “Вінницький бройлер”, яке входить у “Миронівський хлібопродукт”, Ігор Лещенко зазначає, що жодної заяви від мешканців села не було.

– Люди звернулись не до нас, хоча на зборах я наголошував, що зі скаргами слід до нас звертатись, – говорить він. – Вони чомусь в райраду пішли. Там призначили комісію. І висновки сказали про те, що будинки звели з порушеннями не тільки будівельних, але й архітектурних норм. І тріщини з’явились не тому, що по цій вулиці їздять наші вантажівки.

Натомість Людмила Вдовиченко заявляє, що вона, як депутат райради, супроводжувала членів комісії, коли ті огляди будинки півроку тому.

– Усі були шоковані станом будинків. Сказали, що не могли навіть уявити такого, – розповідає вона. – Склали акта, в якому значилось, що тріщини з’явились від вантажного транспорту. А я в свою чергу додала заперечення, що левова частка цього транспорту якраз їздить від МХП. Потім змусили нашого сільського голову відправити висновки комісії на птахофабрику. Втім, з тих пір нічого не змінилось. Об’їзну дорогу побудували, але досі не ввели в дію.

Ігор Лещенко підтверджує, що об’їзна дорога готова, але не облаштований залізничний переїзд:

– Ми вклали в дорогу 18 мільйонів, і вже рік чекаємо, що Одеська залізниця облаштує переїзд. Якраз вчора нарешті був підписаний договір, в якому зазначено, що до Нового року вони зобов’язуються провести всі відповідні роботи. Сподіваємось, що об’їзна нарешті запрацює, і весь транспорт рухатиметься по ній.

Vlasno.info надіслав інформаційний запит щодо цієї ситуації в регіональне відділення “Одеська залізниця” ПАТ “Укрзалізниця”. Згодом ознайомить своїх читачів з їх відповіддю. Також на протесті, коли місцеві мешканці дві години ходили по пішохідному переходу, виникло питання щодо конфлікту між депутатами та головою сільради. Депутати запевняють, що голова перевищує свої повноваження та не хоче звільняти секретаря. А голова сільради стверджує, що депутати не дотримувались усіх правил таємного голосування, тому й наклав вето на рішення сесії сільради. Депутати ініціюють позачергову сесію, щоб знову підняти дане питання.