Більше п’ятисот вінничан призвуть цього року на строкову службу

50

В області стартував сезон призову на строкову службу. У військові частини відправляють вже із 1 жовтня, а юнаки тим часом отримують повістки та проходять медогляди.

“Цієї осені на Вінниччині плануємо призвати 535 осіб. З них 310 підуть у Збройні Сили України, 200 – у Нацгвардію України та 25 осіб служитимуть у Державній спецслужбі транспорту. Кількість призваних – один із найбльших показників і по кількості, і по якості відбору. Але маємо серйозну проблему. В зв’язку із тим, що тепер до армії призивають із 20 років, то тепер дуже мало хлопців йдуть служити на строкову, – повідомили у відділі по роботі із зв’язками та громадськості Вінницького обласного військкомату. – Адже саме в цей період вони здобувають вищу освіту. А ті, хто вже позакінчували університети, шукають способи уникнути служби. Як? Просто ховаються і не з’являються у військкомат. За це отримують штраф у розмірі 17 гривень. Але хіба це гроші в наш час? Та й навіть їх ніхто сплачувати не хоче”.

За словами співробітників військкомату, серед 18-річних дуже багато бажаючих йти на строкову службу, аби виконати свій обов’язок перед державою.

– Але не можна — такий наказ Головнокомандуючого. Чому хлопці не хочуть йти служити? Бояться, що їх в АТО відправлять. Хоча всі знають, що солдатів-строковиків до бойових дій не залучають. Була у нас нещодавно дивна ситуація в одному з районів. Батько сам атовець, але боявся відпустити сина д служити. Крім того, працює ще й ефект сарафанного радіо. Втім, ми сподіваємось, що вінничани будуть вірити тільки достовірній інформації та з честю виконають свій обов’язок перед державою, адже час проходження строкової військової служби зараховується до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. За призваними військовослужбовцями зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування до призову. Крім того, на період строкової служби держава забезпечує строковиків соціальним пакетом, який складається з грошової допомоги при призові та звільненні, повного державного утримання під час служби, надання відпустки тривалістю у 10 календарних днів.