Активістка з Тульчинського району скаржиться на тиск з боку підприємства МХП

155

Представнику Європейського банку реконструкції та розвитку активістка з села Заозерне Тульчинського району Вінницької області Оксана Базелюк скаржилась на тиск з боку працівників підприємства “Миронівський хлібопродукт” (МХП).

Мовляв, її і її чоловіка погрожують звільнити. А через 10 днів вона повідомила Vlasno.info, що її чоловіка вже звільнили.

– Директорка заводу залізобетонних конструкцій зібрала усю бригаду і заявила, що МХП продовжує тиснути на неї. Мовляв, вона “відбивалася”, скільки могла. Але тепер вимушена його звільнити. Отак за мою постійну боротьбу з курниками постраждав мій чоловік, – розповідає Оксана Базелюк. – З’ясувалось також, що вона вимагає виходити на роботу по суботах, і що зарплата від того не збільшиться. Тому усі шість працівників бригади написали заяви на звільнення за власним бажанням.

Проте, директорка “Ладижинського заводу залізобетонних конструкцій” Інна Гринчик стверджує, що ніхто на неї не може тиснути.

– Наше підприємство є приватним. Тому ніхто мене не може змусити когось звільнити, – запевняє вона. – А люди написали заяви на звільнення, тому що не хочуть виконувати умови роботи. Було прохання (не вимога) вийти на роботу у суботу. Іноді це трапляється за специфікою роботи. Вихід на роботу у вихідний оплачується за подвійним тарифом. Але жоден у суботу не з’явився.

Також Оксана Базелюк зауважує, що її чоловіка намагались забрати на контрактну службу проти його волі:

– Постійно дзвонили на роботу і вимагали прислати чоловіка у військкомат. А він вже проходив медичну комісію і в картці записано, що від служби звільнений за станом здоров’я. Якось передали чистий бланк, щоб він його заповнив і передав. З’ясувалось, що під одним з пунктів було зазначено “для військовослужбовців на контрактну службу”. Тобто, він би цей бланк віддав би, і його могли б забрати на контрактну службу, – обурюється жінка.

Інна Яношівна теж підтвердила, що дзвінки з військкомату були. Втім, з якого самого приводу, вона не знає:

– Можливо, хотіли забрати на якійсь навчання. Але я сказала, що своїх працівників нікуди відпускати не буду. З’ясувати усі обставини з цього приводу не вдалося. Керівник військово-облікового бюро Ладижинської міськради Віктор Таран зауважив, що контрактна служба не входить в їх компетенцію. А черговий у Тростянецькому районному військкоматі обіцяв з’єднати з військкомом після наради, але згодом слухавку не брав.

Ситуацію щодо тиску з боку МХП прокоментував й директор підприємства “Вінницький бройлер”, що входить у “Миронівський хлібопродукт”, Ігор Лещенко. Він наголосив, що “Ладижинський завод залізобетонних конструкцій” не має ніякого відношення до їх підприємства. І тому вони ніяк не можуть тиснути на керівника. І що подібні заяви від Оксани Базелюк надходять не вперше, метою яких є дискредитація МХП.