В Тульчині заради власних амбіцій депутат Мельник намагався розчавити усіх місцевих радикалів

252
news.vn.ua

В царині тульчинських радикалів 20 листопада відбулися дивні події. Партконференція місцевого осередку висувала кандидатів у депутати ради райцентру. Порушуючи регламент узгодження з керівництвом районної організації, член фракції РПЛ у обласній раді Андрій Мельник намагався просунути «своїх людей» по більшості округів. Фактично до початку конференції існувало два списки кандидатів – у керівництва осередку та пана Андрія.

Оскільки Тульчин об’єднується з кількома навколишніми селами в єдину об’єднану громаду, радикали заздалегідь узгоджували своїх кандидатів. Наскільки було зрозуміло з виступу голови районної організації Геннадія Попівкера, саме бюро осередку приймало заявки від бажаючих однопартійців, а на конференції їхні кандидатури мали бути узгоджені делегатами.

Однак напередодні стало відомо, що є і альтернативний список. На конференції Андрій Мельник заявив, що до нього «особисто зверталися люди», і перед початком заходу він поклав на стіл головуючого власний список. Окрім цього депутат обласної ради хотів сам очолити список кандидатів до міськради, хоча попередньо планувалося, що це місце посідатиме заступник районного осередку Віталій Максимчук.

При голосуванні партійцями свій «перший номер» Максимчук відстояв за рахунок того, що начебто не помітив побажання Мельника. Але подальші події продемонстрували доволі напружені стосунки в організації. Завдяки постійним виступам перед однопартійцями Мельнику вдалося «протягнути» майже всіх власних креатур по бажаним округам.

Навіть одного разу за рахунок тиску він фактично «зарубав» кандидатуру керівництва осередку – жінки, яка кілька років активно працює на окрузі під прапором Радикальної партії та гарантовано мала б підтримку містян. Натомість «пройшла» інша людина.

Іншим разом, коли з-поміж двох кандидатів креатура Мельника не отримала підтримки партійців, його рідний брат, який до того часу вже отримав статус кандидата в депутати по іншому округу, заявив, що «у такому разі» відмовляється, встав та демонстративно покинув залу. Але такий крок лише надав «натхнення» депутату облради.

Він обізвав конференцію «фарсом» та нагадав, що «все було обговорено», чим дуже здивував присутніх. Як виявилося, свої кандидатури Мельник начебто погодив з обласним керівництвом, але документа про те, що перші особи РПЛ в області санкціонували висування саме цих людей кандидатами, він не надав.

Завершилася конференція «поганим миром» чи «початком війни». Керівництво районного осередку нашвидкуруч закінчило з узгодженням кандидатів, а Андрій Мельник пішов палити на двір, навіть не дочекавшись остаточного завершення заходу. Спроба узурпації влади в осередку майже відбулася, але в останній момент не все пішло як по плану, тому у Тульчині можна чекати продовження «радикальних» баталій. А як же демократичні принципи, про які каже Олег Ляшко? Судячи з всього у тульчинській площині деякі політики вже відчули себе чи то місцевим Ляшком, чи вождем за власним бажанням.