На Вінниччині ДВК ухвалила рішення про видачу бюлетенів без паспортів

122

У селі Торків (Шпиківська селищна громада) на ДВК №051206 було ухвалено постанову про видачу бюлетенів без паспортів. До того ж, комісія не вела журнал реєстрації присутніх на дільниці. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, передає УНН-Центр.

За словами голови виборчої комісії, як тільки було відкрито дільницю, виборцям видавали бюлетені без пред’явлення необхідних документів, оскільки люди в селі знають один одного в обличчя. Пізніше потік виборців збільшився, й члени комісії вирішили не видавати бюлетені без паспортів. Проте, за словами голови комісії, громадські спостерігачі повідомили, що вони проконсультувалися і дізнались про нібито існуючі постанову та рішення, які дозволяють ДВК видавати бюлетені без документів, якщо члени комісії візуально впізнають людей.

Із 12 членів комісії на той момент присутніми було 9, і вони одноголосно проголосували за постанову видавати бюлетені без паспортів. Виборців, яким видавали бюлетені без паспортів, вели окремим списком.

За повідомленням голови комісії, згодом постанову визнали незаконною.

Зауважимо, що відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України “Про місцеві вибори”, документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах є лише паспорт громадянина України та тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України). Також абзац другий ч. 7 ст. 77 ЗУ “Про місцеві вибори” передбачає пред’явлення документа виборцем при проведені голосування.

Видача чи отримання бюлетеня без пред’явлення паспорта чи видача бюлетеня особі, яка не має права його отримувати, для порушників може закінчитись штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.