Керівники райрад отримали партійні «інструкції» підтримати кандидатів від БПП

235

Напередодні з’їзду Української асоціації районних та обласних рад у районні ради Вінниччини прислали неоднозначні доручення. Про це Vlasno.info стало відомо з інсайдерських джерел.

У дорученні йдеться, що всі делегати з’їзду повинні підтримати кандидатів від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” на посади президента Асоціації, віце-президентів та голови секретаріату. Причому, пропонується наполягати на тому, щоб голову Асоціації обрати до голосування по змінам до статуту. А висувати кандидатом на президента Асоціації рекомендують чинного голову Вінницької обласної ради Анатолія Олійника.

Сам Анатолій Дмитрович заперечує, що такі доручення були. І що він давав будь-які доручення щодо з’їзду.

– Від Вінниччини їде сім учасників з’їзду, я — восьмий, – каже він.
– Членами Асоціації є усі обласні та районні ради. На з’їзді вирішуватимуть нагальні питання. Наприклад, потрібно визначитись зі статусом Асоціації щодо прибутковості-неприбутковості. Тому що в середині грудня вона може автоматично стати прибутковою. Керівні органи теж потрібно переобирати, тому що після виборів до місцевих рад у 2015 році вони вважаються нелегітимними.

Голови райрад, які поїхали сьогодні на з’їзд Асоціації, теж запевняють, що не бачили ніяких подібних доручень.

Цікаво, що у Вінницькій області від БПП є 13 голів райрад з 27-ми, тобто переважна більшість. Така кількість очільників райрад представлена також в Київській та Одеській областях. Найменше голів райрад від БПП у Донецькій (2) та Луганській (1) областях.

Деякі голови райрад заявляють, що ці інструкції їм прислали з Києва, а не з Вінниці, і такі ж отримали очільники райрад в усіх областях. Інші наголошують, що такого доручення зовсім не було, і це все “підстава” інших політичних сил напередодні важливого з’їзду. Мовляв, тут явно прослідковується стиль радянських інструкцій, а БПП — проєвропейська партія.