З нагоди Дня Соборності України, 100-річчя проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності України, 100-річчя бою під Крутами в Тульчинській районній бібліотеці відбулася районна конференція «Вона – наш витвір, наша мрія – соборна, вільна Україна!»

В заході взяли участь учні та вчителі навчально-виховних закладів району, представники влади, громадських формувань і засобів масової інформації.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв за свободу і незалежність України, делегували представників молоді для покладання квітів до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів-земляків у зоні проведення Антитерористичної операції.

Далі методист відділу освіти РДА Наталія Соловей після короткого вступу оголошувала доповідачів – переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Дню Соборності України:

Номінація «Література»:

  • ,,Забуті особистості, що творили мою, українську історію” – вчитель Тульчинської ЗШ № 1 Боброва Л.В.;
  • ,,З любов’ю до України” – учениця 11 класу Тульчинської ЗШ № 2 Кобець Катерина, (вчитель Кобець Т.Р.);

Номінація «Історія України та державотворення»:

  •  ,,Україна починається з тебе” – учень 10 класу Пшеничний Дмитро та учень 11 класу Харченко Костянтин Журавлівської ЗШ (вчитель Пшенична Н.В.)
  •  ,,Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути” – учениця 10 класу Кирнасівської ЗШ Поварчук А. (вчитель Дерун Т.В.)
  • ,,Щоб завжди пишалась Батьківщина тим, хто з міста Тульчина” – учениці 9 класу Тульчинської ЗШ № 3 – гімназії Сметанська В., Тимчик А. (вчителі Борода Г.А., Демченко Г.О.).

У виконанні учнів Тульчинської ЗШ № 1 прозвучали поетичні твори голови Тульчинського РЛМО «Оберіг» Ю.Хмелевського, присвячені 100-річчю бою під Крутами і 80-річчю В.Стуса.

За плідну та активну роботу очинники міста вручили Почесну грамоту облдержадміністрації та обласної ради з нагоди свята Соборності ветерану освіти, активісту Народного фронту, Народного Руху України за перебудову, Конгресу української інтелігенції Тульчинщини в 90-і роки минулого століття Арсентію Євгеновичу Преподобному.