На виконання наказу МОН України від 22.01.2016 № 46 «Щодо упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку» Тульчинський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №1 «Веселка» з листопада 2016 року працює над втіленням в практику роботи з дітьми програми «Афлатот».

Програма соціально-фінансової освіти «Афлатот» заснована відповідно до меморандуму про співпрацю у сфері дошкільної освіти, підписаною між Міністерством освіти і науки України та міжнародною фундацією «Афлатот» (Нідерланди).

Оскільки знання, вміння та навички, сформовані у дошкільному віці мають стати фундаментом для становлення громадянина – людини, щиро зацікавленої в розвитку та економічному розквіті своєї держави, дуже важливою є продумана та послідовна робота з соціально-економічної освіти найменших громадян нашого суспільства. Крім того, дошкільний віковий період найсприятливіший для формування різних якостей особистості, насамперед бережливості та економності як структурних компонентів процесу соціалізації.

Враховуючи важливість соціально – економічної освіти дошкільнят, в Тульчинському дошкільному навчальному закладі №1 «Веселка» відбувся теоретично-практичний семінар на тему: «Школа Афлатуна. Про складні поняття цікаво і доступно», в  якому взяли участь методист з дошкільної освіти  Железко О.В., керівник методичного об’єднання вихователів старших груп, методист  ДНЗ №4 Рупіна Л.С. та вихователі із дошкільних навчальних закладів району.

Вихователь – методист ДНЗ №1 Руда Н.М. розповіла присутнім про впровадження даної програми у садочку, про здобутки і перспективи розвитку навчального закладу. Інноваційний процес здійснюється тут  поетапно. У закладі розроблено заходи з упровадження програми, створюються умови, поповнюється розвивальне предметно-ігрове середовище. З метою реалізації нововведень в практику роботи закладу з вихователями проводяться навчання з ознайомлення зі змістом програми, моделюванням методів і прийомів взаємодії з дітьми, які стануть ефективними і сприятимуть засвоєнню програмових знань дошкільниками.

Учасники заходу мали можливість переглянути  відкрите заняття в старшій групі №1 „Вчимося дружити” (вихователь – Талибова І.Ю.) та «Шоу –талантів» в старшій групі №2 (вихователь Звєрєва В.О., музичний керівник Комісар Л.А.). Вогняна кулька з космосу на ім’я Афлатун стала частою гостею у цьому дитячому садку. Саме Афлатун, веселий, добрий та кмітливий герой спонукає дітей досліджувати навколишній світ та взаємодіяти з ним.