У Вінницькій області на ремонт доріг витратили понад мільярд гривень

0
70

Станом на жовтень у Вінницькій області відремонтували доріг на 1,3 мільярди гривень. В обласній адміністрації сподіваються, що наступного року вдасться залучити ще більше коштів на розвиток дорожньої галузі області.

Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков під час урочистого зібрання з нагоди Дня дорожника та автомобіліста. Він розповів, що є декілька джерел фінансування:

  • державний бюджет України – близько одного мільярда гривень;
  • кошти місцевого бюджету – 357,5 мільйонів гривень;
  • кошти інвесторів – 26,5 мільйонів гривень;
  • кошти, залучені в рамках запровадження митного експерименту – 323,4 мільйони гривень.

За данними, які повідомив Сергій Волков, наразі в області відремонтовано доріг на загальну суму 1,3 мільярди гривень, з яких 327,2 мільйони витратили на ремонт комунальних доріг у населених пунктах області, а ще 983 мільйони – на ремонт доріг загального користування.

За сприяння Уряду, в минулому році ми лише розпочали реконструкцію автомобільних доріг, а вже в цьому році майже 1 мільярд гривень спрямовано на реконструкцію дорожнього господарства, і ми це бачимо на власні очі. На наступний рік ми маємо дуже амбітні плани – використати на розвиток дорожньої галузі близько 2 мільярдів гривень, – зауважив очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій.

У свою чергу Служба автомобільних доріг у Вінницькій області повідомляє, що дорожня галузь на порозі реформ. Так, з 1 січня 2018 року набирає чинності розпорядження КМУ “Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Це означає, що автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейдуть в управління місцевим органам влади – облдержадміністраціям.

Фінансування на ремонти та утримання таких доріг буде надходити з Дорожнього фонду, який розпочне роботу на початку наступного року.

Таким чином, розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА. За попередніми розрахунками в бюджет Вінницької області для ремонту та утримання 6062,4 км доріг загального користування місцевого значення надйде близько 631,2 мільйони гривень.

Наразі працівниками Служби автомобільних доріг у Вінницькій області проведено інвентаризацію доріг, а також готуються акти приймання-передачі.