Останнім часом ціни на нерухомість могли неабияк заплутати недосвідченого інвестора.

За рік гривнева вартість житла залежно від ринку та класу виросла на 30-90%.

Водночас ціни на нерухомість у доларах, на які звик орієнтуватися український покупець, знизилися.

Більше того, забудовники та власники квартир піднімали та опускали ціни різними темпами.

Ще більше ускладнила аналіз ситуації недавня стабілізація національної валюти та поява на ринку “суперпропозицій” – квартир за 15-20 тис дол.

Куди насправді рухаються ціни на нерухомість, і як довго цей рух триватиме?

Диктує долар

За даними компанії НЕСТ, ціни в американській валюті знизилися на 22-26% для житла класів “економ” та “економ-комфорт”, на 25% – для бізнес-класу та на 20-30% для класів “преміум” та “де люкс”.

Ціни – вниз

На відміну від квартир у новобудовах, ціни на вторинному ринку знижуються. У березні середня вартість житла у цьому сегменті впала на 2,3% до 1 687 дол. Середня ціна пропозиції у гривні зменшилася на 23,7% до 39 540 грн за метр. За рік ціни на вторинне житло у доларах впали на 20%, а в гривні – зросли на 80%.

“Якщо квартира у доларах коштувала 100 тис, то сьогодні її вартість – 80 тис. Якщо у гривні житло коштувало 1 млн, то сьогодні – 1,8 млн грн.

Завдяки зміцненню гривні зараз купувати житло на вторинному ринку знову вигідніше.

Якщо у 2015 році більше угод було укладено на первинному ринку, то в першому кварталі 2016 року ситуація змінилася на протилежну.

Зниження цін на вторинне житло пояснюється передусім падінням курсу гривні. Проте “вторинка” також орієнтується на ціни у новобудовах, а забудовники знижувати вартість квартир поки не збираються.

“Між ціною пропозиції та ціною попиту існує різниця 15-20%. Якщо продавець опускає ціну, то такий об’єкт продається за кілька тижнів”.

Однак попри деяке пожвавлення загальна картина не змінилася. Власникам житла не хочеться втрачати, тому продавці, яким “не горить”, вичікують.

Проте завжди будуть люди, яким терміново потрібно продати житло, і тоді ціна продажу може бути невисокою, а торг перевищувати середньому 5-6%.

В пошуках дешевизни

Українці традиційно найбільше цікавляться недорогим житлом.

У структурі попиту частка зацікавленості квартирами до 20 тис дол сягає 90%.

Останнім часом увагу потенційних покупців привертають найбільш бюджетні варіанти – до 15 тис дол. Згідно з дослідженням компанії Colliers International та пошуковика Address.ua, частка охочих знайти житло вартістю до 15 тис з грудня 2014 року по травень 2016 року виросла з 40,5% до 43,5%.

Серед потенційних покупців недорого житла – не лише люди, які бажають там оселитися, а й охочі знайти більш надійну інвестицію, ніж депозити. Перетікання капіталу з банків у нерухомість почалося ще у 2014 році і триває досі.

За матеріалами:epravda.com.ua

Отже, чи реально купити житло в Тульчині до 10 тисяч доларів?

У Тульчині й справді можна знайти варіанти житла  до 10 тисяч доларів, резюмує – агент з нерухомості Вячеслав.

Але це буде будинок  70 –х років побудови загальною площею 40 кв.м., який потребує ремонту. Такий будинок буде коштувати 6  тисяч доларів.

Також в Тульчині є одиничні варіанти вартістю від 10 тисяч доларів. Однак це житло відносно у віддалених районах наприклад по вул. Відродження, в  р-ні школи інтернат, або ж в р-ні Уюта.

З середини 2015 року Тульчинці придивлятися до житлової нерухомості передмістя, за 12 тисяч доларів можна купити селікатний будинок з незакінченим ремонтом, заг. площею 130 кв.м., + 30 соток землі.