Суму внеску спонсорів у фестиваль “Операфест-Тульчин” замовчують

90

“Операфест-Тульчин” став найдорожчим фестивалем в історії Вінницької області.

Хоча начальник управління культури та мистецтв Вінницької облдержадміністрації Станіслав Городинський зауважує, що у різних фестивалів різні бюджети, повідомляє Vlasno.info.

– Якщо це невеликий фестиваль, то його бюджет може складати бути 10-15 тисяч. Але, наприклад, на фестиваль ім. Петра Чайковського і фон Мекк було витрачено більше сотні тисяч гривень. Операфест — більш масштабний проект. Відповідно, він потребував більших затрат, як фінансових так і людських. На цей фестиваль лише з обласного бюджету виділили 400 тисяч гривень. А ще були кошти місцевого бюджету, сказав він.

Проте, найбільшу суму, за словами посадовця, у фестиваль вклали спонсори. Скільки — не говорять, посилаючись на комерційну таємницю.

— Фестиваль «OPERAFEST-TULCHYN» — це надзвичайно вдала інвестиція не лише в культурний потенціал нашої області, а й потужний рушій розвитку економіки малого міста, яким є Тульчин. Це яскравий приклад того, що культурна подія може об’єднати громаду, владу, меценатів і надати сильний поштовх для розуміння громадою власної спроможності,каже Городинський.

Офіційних підсумків щодо проведення фестивалю в облдержадміністрації ще не робили. Але вже точно запевнили, що наступного року оперному фестивалю бути.

– Голова ОДА Валерій Коровій дав доручення підготувати проект ландшафтного дизайну площі перед палацом, зауважує начальник управління культури.Також з обласного бюджету виділено 4 мільйони 200 тисяч гривень на реставрацію східного портика східного флігеля. Якщо ж до реставрації підключиться одне з найпотужніших в області підприємств, гадаю, можна за рік реставрацію палацу повністю завершити.

За словами Станіслава Станіславовича, навіть якщо були недоліки, ніхто на них не зважав, адже фестиваль залишився у спогадах усіх, кому довелось на ньому побувати, феєричним видовищем.

Міжнародні експерти вважають, що фестивалі мають спонукати малі містечка до розвитку територій.