У Немирівському районі вирубали майже три гектари столітнього лісу

67

У Немирівському районі на Вінниччині інтенсивно рубають ліс. Очевидці цього, кажуть, що ріжуть дерева вже кілька днів.

Зазначена лісова ділянка — поблизу села Новоселівка на Немирівщині. Ростуть там граби, ділянка яку вже вирубали — понад гектар. За словами місцевих, триває суцільна рубка, а деревина — цілком здорова.

Ми запитали в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, чи запланована ця ділянка до рубки, чи є у виконавців відповідні дозвільні документи, лісорубні квитки тощо.

– Ця ділянка запланована лісовпорядними документами під суцільну рубку, – коментує речник управління Станіслав Вовк. – Спеціальними документами в січні 2017 року уведено цю ділянку у лісорубний фонд, і в тому ж місяці проінформовано Зяньківську сільську раду про те, що на цій ділянці запланована суцільна рубка. Сільського голову ознайомили із всіма необхідними документами та лісорубними квитками, сільський голова поставив свій підпис на знак того, що він ознайомлений із тим, що там буде рубка. Інформацію оприлюднено на офіційних сайтах Державного лісового агентства та Міністерства природи України.

Насадженням — 105 років. Площа — 2,7 гектари. Ростуть там дуб, граб, липа. Навесні на їх місці, обіцяють в управлінні, з’являться нові насадження: дуб, горіх, черешні, груші, яблуні. Плодові дерева насаджують для того, аби вони давали харчі для птахів, без яких ліс не існуватиме. Разом із тим лісівники дякують громадськості за увагу до фактів вирубки дерев.

Фото надані мешканцями Немирівського району