За економію субсидій на Вінниччині почали виплачувати гроші

0
187

Протягом жовтня триває монетизація субсидій у Вінницькій області. Майже два мільйони гривень отримали 3039 осіб, які економно витрачали електрику та газ.

Про це повідомила директор департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Наталія Заболотна.

– Загалом на компенсацію претендують майже 156 тисяч вінничан. Але із заявами звернулись близько 131 тисячі осіб на суму 84,2 мільйона гривень. Тому до кінця місяця ті, хто не мав змоги з якоїсь причини подати заявку, можуть це зробити. Можливо, хтось був у відрядженні, за кордоном абощо. Їм варто звернутись до місцевих управлінь соціального захисту населення або до Прозорих офісів у Вінниці, – наголошує вона. – На сьогодні ще не всі виплати здійснені, тому що не вся необхідна сума надійшла на область. Проте, абсолютно всі, хто подав заявки, гарантовано отримають компенсацію.

Монетизації підлягають субсидії, якщо субсидіант зекономив 150 кіловат електроенергії або 100 кубів газу при умові, що у нього індивідуальне опалення.

– Максимальна сума компенсації складає 695 гривень. А мінімальна може складати й кілька гривень. Мабуть, тому такі субсидіанти не звертаються за відшкодуванням зекономлених кубів та кіловат. Трапляється також, що людина просто не вірить у можливість повернення коштів за зекономлені енергоносії, – зауважує Наталія Заболотна. – Гроші надходять на картковий рахунок, а при бажанні субсидіанта можуть бути переведені через поштові відділення.

Нагадаємо, осіб, що мають право на монетизацію, інформують уповноважені працівники, а у Вінниці кожному адресно відправляють відповідне повідомлення.